Saturday, 20.04.2024, 02:16

Welcome gost | RSS
Neka Magija opet blista!
MainRegistrationLogin
[ Novi postovi · Članovi · Pravila Foruma · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: calum_umbrosum  
Forum » Wicca, magija, religija » Mistika » Vampiri i vukodlaci
Vampiri i vukodlaci
Htio bih biti...
1.Vampir[ 0 ][0.00%]
2.Vukodlak[ 0 ][0.00%]
Answers total: 0
witchdoctor_Date: Saturday, 16.04.2011, 20:21 | Message # 1
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Mislite li da oni zaista postoje? Ili su samo plod ljudske mašte...

I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 20:22 | Message # 2
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Ja mislim da zaista postoje i vukodlaci i vampiri, ali meni su vampiri bolji.
 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 20:23 | Message # 3
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Black Dawn je napisao/la:
Quote
Mislim da su vampiri postojali, a možda i postoje dan danas tko zna...ali za vukodlake sumljam...možda nekada davno u prahistorijsko doba,ali ne znam ne vjerujem ! biggrin

Za postojanje vampira ima puno dokaza. A i za postojanje vukodlaka ima jaaaako puno dokaza.Sutra ću navesti brojke koliko ima slučajeva vukodlaka samo u srednjem vijeku. (Ttrebam naći imam doma u knjizi 1000 misterija taj podatak .

 
buffyDate: Saturday, 16.04.2011, 20:24 | Message # 4
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
ima dosta zanimljivih priča o njima, ali nisam baš sigurna da postoje

From beneath you, it devours.
 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 20:25 | Message # 5
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (buffy)
ima dosta zanimljivih priča o njima, ali nisam baš sigurna da postoje

Na koga se to odnosi na vampire ili vukodlake?

 
redeemerDate: Saturday, 16.04.2011, 20:25 | Message # 6
Mage
Group: korisnik
Messages: 80
Reputation: 0
Status: Offline
ne postoje ni jedni ni drugi
jer ako pogledate da vampiru bi trebala krv svake
večeri recimo, onda, kolko bi to ljudi od kaj ja znam nekog
18., ili 19. stoljeća bilo?
bila je neka studija di su proučavali dali su mogli postojati vampiri
pa su skužili da bi već do sad onda ljudski rod izumro
jer bi ih sve posrkali biggrin
a za vukodlake- neam pojma, brijem da ne

ima tu jedna starnica, FVZA (Federal Vampire and Zombie Agancy)
jedan lik je to radio, pa je iznesao svoje pretpostavke
eo linka: http://www.fvza.org/

 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 20:26 | Message # 7
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Vampirima nije trebalo uvijek po jedna žrtva na noć. I oni su iz jedne žrtve mogli više puta sisati krv.
Evo sad sam isčeprkao onaj podatak o vukodlacima.
"...Samo u Francuskoj registrirano je 30000 slučajeva (tu se misli o vukodlacima da sad ne prepisujem cijeli kontekst)..."
"...U Francuskoj i Njemačkoj sudilo se u 15. i 16. stoljeću stotinama vukodlaka..."
 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 20:26 | Message # 8
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Black Dawn je napisao/la:
Quote
Znate ono:
NE VJERUJEMO,DOK NE VIDIMO! biggrin

Evo citata iz Velike enciklopedije neruiješenih zagonetki drugi dio:
"... Evo, primjerice, izvješća iz osamnaetog stoljeća poznatog kao Visum et Repertum ("Viđeno i otkriveno") koje je potpisalo, ni manje ni više, nego pet austrijskih časnika od kojih su trojica bili liječnici:
Nakon što je dojavljeno, da su se u selu Medveđa (blizu Beograda) takozvani vampiri ubili nekoliko ljudi tako da su im isisali krv, dekretom mjesnog plemenitog vrhovnog zapovjedništva poslan sam da temeljito ispitam stvar zajedno s časnicima određenim za taj zadatak i dva podređena liječnika..."
Dalje govori o tome kako su eshumirali 15-ak tijela koja su pokopana prije dosta vremena i da su samo dva bila istrunula kako treba dok su ostala tijela bii svježa i još im je tekla svježa krv kroz vene. Ima još dosta detalja u tom izvješću ali to bi bilo to ukratko.

 
witchdoctor_Date: Saturday, 16.04.2011, 20:27 | Message # 9
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (DrFaust)
Evo citata iz Velike enciklopedije neruiješenih zagonetki drugi dio:
"... Evo, primjerice, izvješća iz osamnaetog stoljeća poznatog kao Visum et Repertum ("Viđeno i otkriveno") koje je potpisalo, ni manje ni više, nego pet austrijskih časnika od kojih su trojica bili liječnici:
Nakon što je dojavljeno, da su se u selu Medveđa (blizu Beograda) takozvani vampiri ubili nekoliko ljudi tako da su im isisali krv, dekretom mjesnog plemenitog vrhovnog zapovjedništva poslan sam da temeljito ispitam stvar zajedno s časnicima određenim za taj zadatak i dva podređena liječnika..."
Dalje govori o tome kako su eshumirali 15-ak tijela koja su pokopana prije dosta vremena i da su samo dva bila istrunula kako treba dok su ostala tijela bii svježa i još im je tekla svježa krv kroz vene. Ima još dosta detalja u tom izvješću ali to bi bilo to ukratko.

Evo i ja sam slučajno student veterinarske medicine pa znam da je moguće da kadaver iliti leš koji je zakopan ne mora istrunuti u predviđenom vremenu. Uzrok je najčešće vrsta zemlje u koju je zakopan. Ako je ilovača, ona se ponaša kao izolator od atmosferilija i mikroorganizama, te na neki način stvara vakum. Bakterije i gljivice u samom kadaveru su uglavnom aerobni organizmi te u nedotatku kisika i oni brzo umiru, te se na taj način tijelo konzervira. A tvrdnja da im je krv tekla iz vena postmortalno je apsolutna LAŽ!


I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 20:28 | Message # 10
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Vremenski periodi u kojima su se ti leševi nalazili u zemlji variraju između 2 tjedna i negdje oko 2 mjeseca otprilike. A to da im je krv tekla kroz vene to je ipak malo sumnjivo ali treba imati na umu da je taj dokument potpisalo 5 austrijskih časnika od kojih su 3 bila liječnici.
 
Forum » Wicca, magija, religija » Mistika » Vampiri i vukodlaci
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


witchcraft.do.am © 2024