Tuesday, 16.04.2024, 20:35

Welcome gost | RSS
Neka Magija opet blista!
MainRegistrationLogin
[ Novi postovi · Članovi · Pravila Foruma · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: calum_umbrosum  
Forum » Wicca, magija, religija » Mistika » Halje
Halje
piranjaDate: Wednesday, 15.06.2011, 18:39 | Message # 1
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 63
Reputation: 0
Status: Offline
e ljudi, kad izvodite magije nosite li one halje ko u filmovima? ili je to samo holliwoodski stereotip?
 
frater_ISMI_Date: Wednesday, 15.06.2011, 21:15 | Message # 2
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
nije to filmski stereotip, halje imaju svoj razlog i bit u praksama kao i svako elementarno oružje koje se koristi u praksi...

i da, kao i "spellovi" najbolji su alati koje praktičar napravi sam...


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
piranjaDate: Wednesday, 15.06.2011, 22:34 | Message # 3
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 63
Reputation: 0
Status: Offline
daj ne budi tako misteriozan! smile

ne moš mi tako neodređeno govoriti... kažeš da imaju razlog, ali koji?

i btw što to znači "elementarno oružje"? zvuči uznemirujuće. wacko

ili i ovde vrijedi OMERTA pa mi ništa nesmiš reći biggrin
 
frater_ISMI_Date: Thursday, 16.06.2011, 13:01 | Message # 4
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
Zakon šutnje vrijedi u svakom obliku.

elementarno oružje je naziv za alate koji se koriste, kalež, štap, mač/bodež (u wicci se to naziva Athame ali i Boline, ovisno za što se koristi), pentacl, lampa, mirisni štapić, table... itd itd itd

a tu spada, naravno i halja, nemesis ili neko drugo pokrivalo za glavu, papuće ako nije određeno biti bos ....

sve to se odnosi na korespodenciju sa elementima, pa tako i svime u svijetu i to je zapravo bit i tajna sve prakse, korespodencija....


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
piranjaDate: Friday, 17.06.2011, 20:32 | Message # 5
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 63
Reputation: 0
Status: Offline
komplicirane neke stvari, bar za mene biggrin biggrin

i znači tu se koriste i noževi i mačevi? nemoj mi samo reći da si nekad nekog ozljedio s tim, ili nedajbože ubio (kao u nekim filmovima).. nisi valjda...
 
Bamakhepa2Date: Saturday, 18.06.2011, 08:11 | Message # 6
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
ma to su moderni magijasi. Oni ne zrtvuju ljude nego ege, ne transformiraju olovo u zlato nego sebe i blablabla.. Ono kad nemres imat mjerljive rezultate il kada nisu prakse vise in pocnes fiilozofirat o simbolicnosti biggrin : provokator:
 
frater_ISMI_Date: Monday, 20.06.2011, 15:07 | Message # 7
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
Quote (Bamakhepa2)
ma to su moderni magijasi. Oni ne zrtvuju ljude nego ege, ne transformiraju olovo u zlato nego sebe i blablabla.. Ono kad nemres imat mjerljive rezultate il kada nisu prakse vise in pocnes fiilozofirat o simbolicnosti biggrin : provokator:


hehehe, stvarno si provokator.... smile


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
frater_ISMI_Date: Monday, 20.06.2011, 15:14 | Message # 8
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
Quote (piranja)
komplicirane neke stvari, bar za mene biggrin biggrin

i znači tu se koriste i noževi i mačevi? nemoj mi samo reći da si nekad nekog ozljedio s tim, ili nedajbože ubio (kao u nekim filmovima).. nisi valjda...


nije nimalo komplicirano....možda u početku smile

Nikog se ne ozljeđuje. Nikoga se ne napada niti se žrtvuju ljudi, djevice ....hmmm biggrin
Svako elementarno oružje korespondira sa određenim elementom (4 elementa), pa tako i sa duhovnom sferom bez obzira na polaritet. Okruživanje praktičara sa predmetima koji korespondiraju sa određenim elementom, stvaranjem osjećaja koji korespondira sa određenim elementom i ciljanjem na nešto, usmjeravanjem fokusa na neki cilj koji naravno korespondira sa određenim elementom izaziva reakciju tj. događaj koji je ciljan...

Ajmo to ovako.... imaš neku metu ali nemaš ni luk ni strelu ništa ti meta ne znači.... možeš pljuvati na nju no ako je udaljena... nula bodova. Ako imaš luk, i dalje nemaš mnogo mogučnosti. Čak ako imaš i luk i strijelu ali nemaš koncentraciju na cilj, prije ćeš sebe pogoditi.... no ako imaš uz metu, luk, strijelu, koncentraciju,....cilj.....velika je vjerojatnost da ćeš pogoditi....


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
piranjaDate: Monday, 20.06.2011, 19:47 | Message # 9
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 63
Reputation: 0
Status: Offline
o kej, ovo je očita metafora za seks (s djevicama? ) i mislim da trebaš potražiti psihijatrisku pomoč biggrin :D biggrin :D

ono pogađanje mete... hehe he moš mislit! biggrin

šalim se ranavno biggrin :D

i kažeš ti da spellovi uspjevaju rijetko-kad? to sam uspio izvuč iz konteksta tvog posta, ispravi me ako sam u krivu biggrin :D biggrin
 
Bamakhepa2Date: Tuesday, 21.06.2011, 08:52 | Message # 10
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (frater_ISMI_)
hehehe, stvarno si provokator....

samo djelomicno wink

evo ti primjer iz "Mojih" krajeva.

Kult Kali je nerjetko podrazumjevao ljudske zrtve, a vrlo rasireno zivotisnjske. onda su po malo ljudske nestale, a sada su i zivotinjske rijedje od biljnih.

To je ista prica kao kad se recimo crkva prilagodjava znanosti pa zemlja vise nije ravna ploca itd.. ili se neke nezgodne i nerazumne stvari iz proslosti i starih spisa tumace simbolicno... svaka duhovna skupina ima potrebu za prezivljavanjem i samoodrzavanjem (kao i pojedinac) te ce se prilagoditi (opet kao i pojedinac) novim uvjetima i priblizavati konstantno nekom meinstrimu, novim spoznajama isl.

Kada nekakve stvari postanu doslovno uzevsi neprihvatljive obrazovanom intelektu, a zeli se zadrzati okvir u kojemu su nastale (vjersko, duhovno, kakvo god opredjeljenje i posistovjecivanje) onda se javlja sklonost racionaliziranju takvih postupaka izmedju ostalok kroz sve apstraktnija simbolicka tumacenja.

Isto tako se rituali mjenjaju, prilagodjavaju znacenja, neki relikti iz proslosti ostaju skroz van konteksta, drugi se izmisljaju (recimo razne egipatske ritualne halje koje tesko da imaju puno veze sa stvarnim egiptom gdje su se prilicno jednostavno oblacili) ...
 
Forum » Wicca, magija, religija » Mistika » Halje
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


witchcraft.do.am © 2024