Thursday, 25.04.2024, 05:23

Welcome gost | RSS
Neka Magija opet blista!
MainRegistrationLogin
[ Novi postovi · Članovi · Pravila Foruma · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: calum_umbrosum  
Forum » Wicca, magija, religija » Religije » Wicca :)
Wicca :)
DrFaustDate: Friday, 15.04.2011, 22:18 | Message # 1
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Je li mi može netko ukratko objasnit šta je to Wicca?
Ili da mi da neki link gdje bi to mogao provjeriti?
 
witchdoctor_Date: Friday, 15.04.2011, 22:18 | Message # 2
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Wicca je preporod Stare religije, paganskih rituala... Ponovno rođenje Božice.
Wicca je danas najviše iskomercijalizirana od svih, uvjetno rečeno, smjerova Magije... Preporučam film Avalon i google tražilicu, možeš mi ostavit mail, pa ću ti poslat dvije e-knjige koje su u biti nekakav uvod u Wiccau... Trenutno nemam puno vremena pisati o tome, ali jako mi je drago što te to zanima... Otvorit ću forume koje si tražio...


I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
DrFaustDate: Friday, 15.04.2011, 22:18 | Message # 3
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Hvala zbog informacija i zbog otvaranja željenih foruma.
 
frater_ISMI_Date: Monday, 06.06.2011, 17:42 | Message # 4
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
Quote (witchdoctor_)
Wicca je preporod Stare religije, paganskih rituala... Ponovno rođenje Božice.
Wicca je danas najviše iskomercijalizirana od svih, uvjetno rečeno, smjerova Magije... Preporučam film Avalon i google tražilicu, možeš mi ostavit mail, pa ću ti poslat dvije e-knjige koje su u biti nekakav uvod u Wiccau... Trenutno nemam puno vremena pisati o tome, ali jako mi je drago što te to zanima... Otvorit ću forume koje si tražio...


Žao mi je, ali se ne mogu složiti sa navedenim. Wicca nije i ne može biti preporod "stare religije" jer witchcraft kao takav nikad nije postojao. Wicca je mješavina različitih paganskih vjerovanja i ideja od kojih često nemaju veze sa starim kultovima (zbog neznanja) nego su romantičnog karaktera, ali imaju i neke elemente koje su wikani preuzeli. Često se Wicca bazire na komparativnoj religiji.

Wicca je dobrim djelom proizvod buđenja ženske slobode te feminizma zbog čega mnogi coweni su isključivo ženski.

Koji oblik Wicce pratiš? Mislim, koliko god možeš slaviti ženski polaritet, razlike između Dijanizma i Izidinog kulta postoje. Ili si više mračnog Hekata usmjerenja? Hmmm, čitajući te ne bi rekao...prije bi rekao da pratiš neki Izidin kult ličnosti...


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
Forum » Wicca, magija, religija » Religije » Wicca :)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


witchcraft.do.am © 2024