Friday, 29.03.2024, 14:43

Welcome gost | RSS
Neka Magija opet blista!
MainRegistrationLogin
[ Novi postovi · Članovi · Pravila Foruma · Pretraga · RSS ]
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum moderator: calum_umbrosum  
Forum » Wicca, magija, religija » Religije » Katoličanstvo
Katoličanstvo
Bamakhepa2Date: Thursday, 09.06.2011, 10:31 | Message # 21
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
Tko ima moc zeli ju odrzati. Da je neki okultni red u poziciji u kojoj je krscanstvo prije ili kasnije dosli bi na isto.

Eh, sad kad je Sef tu jos pat da dodje i da vidis kako bi zivnuo forum tongue biggrin
 
frater_ISMI_Date: Thursday, 09.06.2011, 17:42 | Message # 22
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
Quote (calum_umbrosum)
Quote (frater_ISMI_)
katoličanstvo ili kršćanstvo? Ne znam da li se ograničavate na katolicizam ili pak gledate kršćanstvo sa svih svojih preko 40 000 + crkava, zajednica, sekti....

Kako god okrenuli, nemam pozitivno mišljenje o kršćanstvu iako je bilo pozitivnih stvari, ne može se reći da nije...

Katoličanstvo jer je ipak Hrvatska >90% katolička zemlja... nekako.
Ma ne bilo, još ima pozitivnih stvari, barem pretpostavljam. Šteta je što te
glavne religije ne prakticiraju jaki oblik tolerancije.


hmmm, opet.....
-Hrvatska ima oko 88% katolika, ne 90 i to su podaci iz 2001 te se čekaju novi sa zadnjeg popisa.
-Hrvatska nije i ne može biti katolička zemlja. Vatikan je katolička zemlja jer ima vjerski zakon i zakonodavac je i vjerski vođa. Neke zemlje su islamske jer se baziru na šerijatu, tj. vjerskom zakonu. Hrvatski najviši zakon je Ustav u kojem se navodi da je država odvojena od vjerskih zajednica iako RKC uživa određeni položaj, ali Hrvatska NIJE i NE MOŽE BITI katolička ni kršćanska. Hrvatska jest nepobitno većinski napučena osobama rimokatoličke vjeroispovijesti.
-Mislim da svaka religija kad "uhvati vlast" ili "primat" u društvu gubi toleranciju jer čuva svoje vjernike tj. svoj dotok financija.


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
frater_ISMI_Date: Thursday, 09.06.2011, 17:43 | Message # 23
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 69
Reputation: 1
Status: Offline
Quote (Bamakhepa2)
Tko ima moc zeli ju odrzati. Da je neki okultni red u poziciji u kojoj je krscanstvo prije ili kasnije dosli bi na isto.


pa, da.... zato je najbolji oblik sekularizam no kod nas nije baš ni to dobro razvijeno...

Quote (Bamakhepa2)
Eh, sad kad je Sef tu jos pat da dodje i da vidis kako bi zivnuo forum


A, koji si ti?


Equal Rights and Justice!
"Ljubio sam Ma'at i postao njezin ljubavnik. Njezin sam gospodar i rob!"
"The Method of Science, the Aim of Religion”
 
Bamakhepa2Date: Thursday, 09.06.2011, 20:41 | Message # 24
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
Ja mislim da jest. Odnosno zakon, sudovi itd ne prave razliku, a politicki uticaj bilo koje organizacije koja okuplja veliki broj clanova je neizbjezan, jedino sto se moze jest onemoguciti direktnu vlast mimo za to predvidjenih institucija. Lobiranje i promoviranje svoje agende bilo koje organizacije ili pojedinca nije u sukobu sa sekulariizmom niti se moze sprijeciti. Moze se samo boriti istim orudjem i uticati na misljenja.

Takezo tongue
 
Forum » Wicca, magija, religija » Religije » Katoličanstvo
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search:


witchcraft.do.am © 2024