Thursday, 25.04.2024, 11:48

Welcome gost | RSS
Neka Magija opet blista!
MainRegistrationLogin
[ Novi postovi · Članovi · Pravila Foruma · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: calum_umbrosum  
Forum » Wicca, magija, religija » Istok » Buddhizam
Buddhizam
witchdoctor_Date: Saturday, 16.04.2011, 09:26 | Message # 1
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Znate li nešto o ovoj staroj religiji i da li ste pronašli nešto o sebi i za sebe u njoj...

Mene osobno jako fascinira i nekako mi je najbliža ljudskoj prirodi. Svakako su mi zanimljivi neki njihovi rituali, ceremonije i molitve... Želja mi je otići na Tibet u Lhasu i tamo provesti barem mjesec dana u meditaciji...


I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
buffyDate: Saturday, 16.04.2011, 09:27 | Message # 2
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
đž

i ja bih vrlo rado na Tibet. tamo sigurno mužeš naučiti puno o religiji ,meditaciji i njihovom načinu života.


From beneath you, it devours.
 
DrFaustDate: Saturday, 16.04.2011, 09:27 | Message # 3
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
Ja bi isto htio otići na Tibet i meditirati i malo proučavati njihovu kulturu, obićaje i religiju.
 
BamakhepaDate: Saturday, 16.04.2011, 09:28 | Message # 4
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 6
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (witchdoctor_)
Znate li nešto o ovoj staroj religiji i da li ste pronašli nešto o sebi i za sebe u njoj...

Mene osobno jako fascinira i nekako mi je najbliža ljudskoj prirodi. Svakako su mi zanimljivi neki njihovi rituali, ceremonije i molitve... Želja mi je otići na Tibet u Lhasu i tamo provesti barem mjesec dana u meditaciji...

U trenutnoj situaciji mozda bi djelovi sjeverne indije (Ladakh, Sikhim) i Nepala gdje je Tibetanski budizam takodjer autohtona religija bili bolji izbor od Tibeta?

Makar mi se ne cini to najboljim izborom za proucavanje budizma u sirem smislu buduci se ipak radi o jako tantriziranoj i izmjenjenoj verziji.

 
witchdoctor_Date: Saturday, 16.04.2011, 09:28 | Message # 5
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Čitao sam Osha, i mogu samo reći da me upravo tantrički nauk i privukao tome. Tantra razumije čovjeka, u suštini.

I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
BamakhepaDate: Saturday, 16.04.2011, 09:29 | Message # 6
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 6
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (witchdoctor_)
Čitao sam Osha, i mogu samo reći da me upravo tantrički nauk i privukao tome. Tantra razumije čovjeka, u suštini.

U tom slucaju svakako tibetanski budizam, posebno najstariji red mogu biti odlican izbor, cak mozda bolji od indijske tantre koja zna biti neozbiljnija posto nema organizirane religije. So ima prednosti, ali i mane da se svatko sjeti prodavat sto mu se svidi.

Samo sto ne bih rekao da Osho ima previse veze sa tantrom (ili bilo kojom tradicionalnom duhovnom sljedbom), to je vise neka njegova autohtona gurdjijefska sinkretisticka filozofija, bez obzira sto voli spomenut indijske termine.

 
Forum » Wicca, magija, religija » Istok » Buddhizam
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


witchcraft.do.am © 2024