Thursday, 25.04.2024, 22:44

Welcome gost | RSS
Neka Magija opet blista!
MainRegistrationLogin
[ Novi postovi · Članovi · Pravila Foruma · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: calum_umbrosum  
Forum » Wicca, magija, religija » Religije » Katoličanstvo
Katoličanstvo
witchdoctor_Date: Friday, 15.04.2011, 22:19 | Message # 1
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Što mislite o toj danas dominatnoj religijskoj struji? Dominantnoj barem što se Europe tiče...

I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
redeemerDate: Friday, 15.04.2011, 22:20 | Message # 2
Mage
Group: korisnik
Messages: 80
Reputation: 0
Status: Offline
mwah, dominantna je
ali kolko je ona sad dobra to je druga stvar
ja osobno ne potičem i ne zagovaram katoličanstvo
jer mi se gadi ta sva lažna šema oko svećenstva
koje se okolo vozika u mercedesima
 
buffyDate: Friday, 15.04.2011, 22:20 | Message # 3
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
temelji se na lažima, nema veze ni s čim. svećenici, pap i ekipa, svi su vrlo kontradiktorni.
vidi se da ni sami ne znaju o čemu govore, samo žele skupit lovu od ljudi koje im vjeruju.
ali kad ne vide istinu, nek im uzimaju pare, nije da me briga, ne potječem it katoličanske obitelji, na sreću, mislim da bih poludila.


From beneath you, it devours.
 
blackmagicwomanDate: Friday, 15.04.2011, 22:21 | Message # 4
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 13
Reputation: 0
Status: Offline
U ono vrijeme kada su ljudi bili nepismeni i kada je bio Srednj vijek..bilo je užasno i u takvim vremenima čovijek treba nadu da ga drži na životu..U to vrijeme je bilo najlakše prodat spiku o Bogu i kraljevstvu nebeskom i naplaćivati oprost grijeha i od toga živjeti. A pošto su svećenici bili najobrazovaniji praktički su ispirali mozak narodu i tako do dana današnjeg. Crkva je najveća institucija za drpit lovu.
 
DrFaustDate: Friday, 15.04.2011, 22:22 | Message # 5
Mage
Group: korisnik
Messages: 98
Reputation: 0
Status: Offline
U neku ruku točno da. Bilo je tako.
 
witchdoctor_Date: Friday, 15.04.2011, 22:23 | Message # 6
Archmage
Group: korisnik
Messages: 212
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (blackmagicwoman)
U ono vrijeme kada su ljudi bili nepismeni i kada je bio Srednj vijek..bilo je užasno i u takvim vremenima čovijek treba nadu da ga drži na životu..U to vrijeme je bilo najlakše prodat spiku o Bogu i kraljevstvu nebeskom i naplaćivati oprost grijeha i od toga živjeti. A pošto su svećenici bili najobrazovaniji praktički su ispirali mozak narodu i tako do dana današnjeg. Crkva je najveća institucija za drpit lovu.

Upravo to! Potpisujem wink


I am the hands of the Goddess and to Her I offer these... Images made sacred by the spirit in our hearts. Abundance is Your essence of Being. Blessings flow from You Limitlessly. Your Universe is harmony and tension in Balance.
 
buffyDate: Friday, 15.04.2011, 22:23 | Message # 7
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 72
Reputation: 0
Status: Offline
odgojena sam tako da vjerujem u Biga, ali ne na način kakvim ga crkva prikazuje. Vjerujem da postoji energija koja je stvorila svemir, koja svijet drži u ravnoteži

From beneath you, it devours.
 
Bamakhepa2Date: Sunday, 22.05.2011, 00:35 | Message # 8
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
Mislim da je to malo naivno gledanje na stvari. Povijest svega pa i religije je splet raznih drustvenih okolnosti i uticaja i ne moze se crkva iz toga izdvojiti. Geografsko podrucje, prirodne promjene (postoje teprije o malom ledenom dobu u srednjem vijeku), politicki interesi... da je neki rimski car neku tradicionalnu religiju odabrao za drzavnu iz svojih politickih interesa, recomp da je wicca tada postajala.. i ona bi se pretvorila u isto, cak vrlo moguce nesto gore. olko godina institucionalnosti ima i svoje prednosti (kao i mane) uu odnosu na recimo podrucja istoka gdje nema takvog autoriteta, strukture i institucije, ali zato ima puno vise kultoidnog ponasanja koje u ovom slucaju cvrsta institucija ipak drzi pod kontrolom.

Da ju vrijeme gazi - gazi. Da je radila sranja - radila. Ali dal bi bilo bolje da je bilo nesto drugo? Tko zna, sto bi bilo kad bi bilo su nezahvalne prijekcije, a razvoj drustva ide nekim svojim tokom i ne mozemo iz sadasnje prespektive tumaciti povijesne situacije nastale u sasvim drugacijem kontekstu.

Tako je kako je, bilo je kako je bilo, idemo dalje i to je to. Crkva je donjela loseg, ali i dobrog, nemam neko posebno misljenje niti afektivni odnos prema njoj.

 
piranjaDate: Tuesday, 24.05.2011, 17:53 | Message # 9
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 63
Reputation: 0
Status: Offline
ja sam sličnog mišljenja kao i buffy - odgojen sam kao kršćanin, ali se danas nazivam agnostikom.

znate ono, vjerujem da nešto postoji, ali smatram da nikad nećemo otkriti što je to zapravo. tako ja to shvaćam.

zanima me i wicca, a to je i jedan od razloga zašto sam i došao na ovaj forum. tko zna, možda se i "prebacim" na wiččanstvo (ili kako se to već zove Smile ).
 
Bamakhepa2Date: Wednesday, 25.05.2011, 22:49 | Message # 10
Apprentice
Group: korisnik
Messages: 20
Reputation: 0
Status: Offline
cuo si da ima cura? cool biggrin
 
Forum » Wicca, magija, religija » Religije » Katoličanstvo
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:


witchcraft.do.am © 2024